Dudaklarımız bedenimizin önemli 1 uzuvudur. Onlar arada sırada ruh halimizi aksettirmekte gecikmezler. örnek vermek gerekirse; Aşağıya sarkmış dudak köşeleri kötü moralimizin işareti olabilir. Dudak yönteminin tercih ettiğimiz ruj rengi gibi karakterimizin işareti var olduğu bildirilmektedir: kırmızı dudaklar kızın hayat yüklü olduğunun belirteçiyken, pembe dudaklar şairaneliğin, portakalımsı dudaklar olağan üstülüğün, sedefimsi dudaklar ise şımarıklığın işareti olaraktan anlaşılmaktadır.
http://www.vilago21.com/event/Ruj ne...804539/profile


http://www.vilago21.com/event/Ruj ve...802640/profile


http://www.vilago21.com/event/Ruj ve...802588/profile


http://www.vilago21.com/event/Ruj ve...804569/profile


http://www.vilago21.com/event/Tuerki...804816/profile

Rujun makyaj için öncelikli 1 malzeme olmasının dışında, ilgileri dudağımıza çekmek ve dudak derisini muhafaza etmek gibi bazı görevleri de bulunmaktadır. Ruj yalnızca dudaklarda hoş durmamalı, aynı anda da hoş koku ve tada hakim olmalıdır


Ruj makyajın en önemli hususudur. Kozmetik alanında çalışan şirketler, makyajın öncelikli ürünü olan rujları bundan böyle, yalnızca cazibelik geyesiyle olaraktan üretmiyor. Güzelliğin ilavinde, sabit 1 onarımı da hedefliyor. Çantaya ve cebe sığacak dek ufak olan ruj, asla boyanmayan kızların dahi vazgeçemediği 1 kozmetik ürünü.


Dudak rengi, suratınızı neşelendiren ve meydana çıkaran en kolay makyaj yöntemlerinden birisidir. Kıyafetinize uymasını veya manevi havanızı yansıtmasını istediğinizde, rujunuzun rengini değiştirmekte kararsızlık etmemelisiniz. İyi seçilmiş ve başvurulmuş 1 ruj tüm makyajı vurgular. Giyimimize bakarak ton (renk) yeğlemeli, ayrıca dudaklarımız tombulsa düzgün mat renkleri, inceyse kapalı tonlu parlayan renkleri yeğlemelisiniz. öncelikli olarak dudak kalemi ile kıyılar çerçevelenmeli, daha sonra içi doldurulmalı en son ruj uygulanmalıdır. Kalem rujunuzun yaşamını uzatır. Ruju fırça yardımı ile uygularsanız daha güzel sonuç temin ederseniz.


Ruj nelerden yapılır?


Lanolin Oil, Castor Oil, Cetyl Acetate, petrolatum, Octyl hydrosterate, balmumu, Octyl Palmitate, Propylene glycol ricinoleate, Ceresin, Paraffin, Carnauba, Acetylated lanolin alcohol, PVP/Hexadecene copolymer, tocopheryl acetate (Vitamin E acetate), Acrylates copolymer, Rose hips seed oil, Fragrance, Methyl Paraben, Propylparaben, BHA, renklendiren boya maddesi maddelerinden renk verici içerikler: demir oksitler, titanyum dioksit, zirkonyum tuzları, alüminyum tuzları, kalsiyum tuzları vebenzeri..) ve koku takdim eden tabii ıtırlardan meydana getirilirler. Rujlar farklı konsantrasyonlarda mumların, yağların ve pigmentlerin derlemesidir. örnek vermek gerekirse dudakta uzun süre kalması arzulanan 1 rujda uzun sayıda mum, az sayıda yağ ve uzun tutarda boya maddesi mevcuttur. Buna rağmen yatay ve kremli 1 görünüş takdim eden rujda az mum ve aşırı yağ mevcuttur.


Ruj yemek kötümü?


Ruj üretiminde yararlanılan bütün içerikler iyi 1 şekilde deneylerden geçirilir ve ancak beşer sağlığını korkutmadıkları pozisyonda kullanılırlar. evvelleri ruj üretiminde yararlanılan eozin denen boya maddesi bulunduğumuz çağda esenlik yönünden riskli olduğu için yasaklanmıştır. Lanolin, tabii olaraktan kuzu koyun kıllarından sağlanır rujlarda bulunabilen 1 maddedir ve çok sayıda allerjen kapsar. Alerjik hususiyetleri düşürmek için suni lanolin daha çok sarf edilmektedir. Petrol menşeli ağır yağların vaziyetine bitkisel menşeli yağlar temin etmeye başlamıştır. Bu yağlar biraz daha masraflı olsalar da, esenlik yönünden ağır menfaatler temin ederler.


1 ruj yaklaşık beş gram ağırlığındadır. Günde 3 kere dudaklarını boyayan 1 zat yaklaşık 16 mg ruj yemektedir. Araştırmacılara bakarak bu oran beşer sağlığı yönünden riskli değil.


pigmentlerin


korkutmadıkları


sağlığını


deneylerden geçirilir


tahlillerden


kötümü


rağmen


tutarda


kalması


derlemesidir


Dudak kalemi neden önemlidir?


ilk olaraktan dudak kalemi dudaklara biçim verir ve rujun dudak yanlarında birikmesini engeller. Dudak kalemi dudaklarda sert 1 görünüş göstermesin diye kendisini iç kısımlarından pamuklu çubukla sakin bir biçimde temizlemek lazımdır. Dudak kaleminin yardımcılığıyla dudaklara 1 az rötuş yaparak onların biçimini dönüştürebiliriz. Dudak makyajının tabii 1 görünüş ortaya koyması için kalem rujla aynı renkte yahut rujdan 1 ton kapalı renkte bulunmalıdır.


Dudaklar kurursa ne yapmamız gerekir?


Ruj sırf düz yüzeyli dudaklarda iyi 1 görünüş gözler önüne serer. Eğer dudaklarınız rahatsızlık yahut dışarıdaki etkenlerden ötürü kurumuş ve dudak deriniz soyulmaya koyulmıuşsa onlara bal sürün yahut hijyenik ruj kullanın. Bu pozisyonda dudaklarınızı yalamaktan uzak durun, ya da onların daha da kuruyup yarılmasına neden olursunuz. Eğer her türlü şeye karşın yarılmış dudaklarınıza ruj sürmek mecburiyetindeyseniz, o zaman nemlendirici tesir yapmakta olan açık ton (renk) ruj yeğleyin. Dudaklar kurumaya hazırlar. Bu sebeple güneşli havada ışınlardan himaye edici 1 ruj ve soğuk havada 1 kremle onları kuruyup çatlamaktan korumalısınız.